Hardeeville Speedway results 2002-06-29

Hardeeville Motor Speedway Race Results from Saturday, June 29, 2002 Allison Legacy Cars Feature ...

Hardeeville Motor Speedway Race Results from Saturday, June 29, 2002

Allison Legacy Cars Feature #1 (50 laps): 1. Jerame Donley (Winston-Salem, N.C.), 2. Chad McCumbee (Supply, N.C.), 3. Brent Raymer (Concord, N.C.), 4. Mark Howard (Randleman, N.C.), 5. Andy Chisholm (Plant City, FL), 6. Derek Lee (Clinton, NC) , 7. Chase Miller (Canton, GA) , 8. Billy Dentmon (Tampa, FL), 9. Katie Leonard (N. Augusta, S.C.), 10. Dwayne Dentmon (Tampa, FL), 11. Michael Cooper (Pittsboro, N.C.), 12. Sam Yarbrough (Ocean Isle Beach, N.C.), 13. Kenny Allison (Salisbury, N.C.), 14. Dennis Archinaux (Auburndale, FL); Fast Qualifier - Jereme Donley.

Allison Legacy Cars Feature #2 (50 laps): 1. Jerame Donley (Winston-Salem, N.C.), 2. Chad McCumbee (Supply, N.C.), 3. Chase Miller (Canton, GA), 4. Mark Howard (Randleman, N.C.), 5. Andy Chisholm, (Plant City, FL), 6. Katie Leonard (N. Augusta, S.C.), 7. Michael Cooper (Pittsboro, N.C.), 8. Sam Yarbrough (Ocean Isle Beach, N.C.), 9. Dwayne Dentmon (Tampa, FL), 10. Brent Raymer (Concord, N.C.), 11. Dennis Archinaux (Auburndale, FL), 12. Derek Lee (Clinton, NC), 13. Billy Dentmon (Tampa, FL), 14. Kenny Allison (Salisbury, N.C.).

O.C. Welch Ford-Lincoln-Mercury Late Models (50 laps): 1. Shane Jenkins (Statesboro, GA), 2. Tommy Porter, Jr. (Savannah, GA), 3. Tom Haidon (Hilton Head, SC), 4. Corey Fletcher (Bloomingdale, GA), 5. Corey Hendrix (Statesboro, GA), 6. Keith Wells (Charleston, SC), 7. Randy Cook (Guyton, GA), 9. Garrett Shurling (Ellabell, GA), 10. Hubert Into (Ridgeland, SC); Fast Qualifier - Haidon (14.958 seconds).

Legends Cars A-Main Feature (30 Laps): 1. Andrew Smith (Pooler, GA), 2. Jonathan Haidon (Hilton Head, SC), 3. Kevin Eves (Guyton, GA), 4. Billy Tysinger (Hardeeville, SC), 5. Darren Gordon (Hilton Head, SC), 6. Johnny Gnann, Jr. (Springfield, GA), 7. Adam Congrove (Hilton Head, SC), 8. Jim Reyburn (Charleston, SC), 9. Jason Colson (Rincon, GA), 10. Billy Schilling (Hilton Head, SC), 11. Frank Fegel Jr. (Kingsland, GA), 12. Mike Willingham (Newberry, SC), 13. Russ Brown (Beaufort, SC), 14. Troy Martin (Prosperity, SC), 15. Steve Johnson (Hampton, SC), 16. Bill Mathers (Charlotte, NC), 17. Tom Oliva (Beaufort, SC), 18. Ken Penta (Green Cove Springs, GA), 19. Brent Crapse (Estill, SC), 20. Tony Maddalea (Newberry, SC), 21. Kevin O'Brien (Burton, SC), 22. Jimmy Lang (Bluffton, SC), 23. Chris Coker (Sumter, SC), 24. Zack Tysinger (Hardeeville, SC), 25. Heywood Barton, Jr. (Guyton, GA); DNS - Jeremiah Dennen (Beaufort, SC); Fast Qualifier - Eves (16.814 seconds).

Legends Cars B-Main Feature (15 Laps): 1. Brown, 2. Z. Tysinger, 3. Barton, 4. Martin, 5. Penta, 6. Mathers, 7. Crapse, 8. Colson, 9. Oliva, 10. Johnson, 11. Maddalea, 12. Dennen, 13. O'Brien.

Xtreme Stock Car Feature (30 Laps): 1. Tim Dasher, (Bluffton, SC), 2. Don Dean, (Sheldon, SC), 3. David Taschner (Summerville, SC), 4. Jim Swanson, (Hilton Head, SC), 5. Joe Wright, (Summerville, SC).

Mini Stock Car Feature (20 Laps): 1. Steven Moore (St. George, SC), 2. David Carr, Jr. (Martinez, GA), 3. Bobby Duncan (Ludowici, GA), 4. Johnny Brown (Bluffton, SC), 5. Doug Butler (Hardeeville, SC), 6. Joseph Duncan (Ludowici, GA), 7. James Groover, (Bluffton, SC), 8. Joe Duncan (Ludowici, GA), 9. Randy Day (Beaufort, SC).

Road Warrior Feature #1: Counter-Clockwise Direction (8 Laps): 1. Lee Greenberg, (Hardeeville, SC), 2. Chelsey Carr (Martinez, GA ), 3. Stacy Williams (Hardeeville, SC), 4. Tim Padgett (Hardeeville, SC), 5. Robert "Moose" Rini (Hilton Head, SC).

-hms-

Be part of something big

Write a comment
Show comments
About this article
Series Stock car
Drivers David Carr , Troy Martin , Andrew Smith , Mark Howard , Steve Johnson , Chad McCumbee , Chase Miller , Brent Raymer , Michael Cooper , Chris Coker
Teams Williams