Cajon Speedway results 2002-*07-06

Cajon Speedway July 6, 2002 STREET STOCKS Fast Time - Scott Moses, Chula Vista; Time - :17.705. 1st Heat (8 laps) - 1. Ivan Harrison, Santee; 2. Kenny Hall, Lakeside; 3. Eric Seene, Santee; Time - 2:27.81. 2nd Heat (8 laps) - 1. Todd Phelps,...

Cajon Speedway July 6, 2002

STREET STOCKS
Fast Time - Scott Moses, Chula Vista; Time - :17.705.

1st Heat (8 laps) - 1. Ivan Harrison, Santee; 2. Kenny Hall, Lakeside; 3. Eric Seene, Santee; Time - 2:27.81.

2nd Heat (8 laps) - 1. Todd Phelps, El Cajon; 2. Eric Ferguson, El Cajon; 3. Rob Overman, San Diego; Time - 2:24.84.

Main (25 laps) - 1. Eric Ferguson, El Cajon; 2. Kenny Hall, Lakeside; 3. Ivan Harrison, Santee; 4. Richard Hinze, Lakeside; 5. Todd Phelps, El Cajon; 6. Dave Arce, Santee; 7. Brian Collins, Oceanside; 8. Eric Seene, Santee; 9. Scott Moses, Chula Vista; 10. Rich Green Jr., El Cajon; 11. Neil Rodvold, Lakeside; 12. Rick Hagen, Alpine; 13. Ron Nava, Encinitas; 14. Rob Overman, San Diego; 15. Rob Freeman, Santee; 16. Josh Green, San Diego; Time - 24:45.12.

PONY STOCKS
Fast Time - Hector Leon, Santee; Time - :18.548.

1st Heat (8 laps) - 1. Tim Beeney, Escondido; 2. Dan Brown, El Cajon; 3. Andre McKay, San Diego; Time - 2;34.71.

2nd Heat (8 laps) - 1. Victor Clark, Lakeside; 2. Ed Hale, El Cajon; 3. Marty Schmidt, El Cajon; Time - 2:33.90.

Semi (10 laps) - 1. Marvin Chappell, El Cajon; 2. Steve Warne, Chula Vista; 3. Thomas Winter, La Jolla; Time - 3:14.62.

Main (20 laps) - 1. Hector Leon, Santee; 2. Ed Hale, El Cajon; 3. George Behlman, Santee; 4. Tim Beeney, Escondido; 5. Chris Vaughn, San Diego; 6. Andre McKay, San Diego; 7. Len Cartwright, Lemon Grove; 8. Thomas Winter, La Jolla; 9. Debi Urioste, Poway; 10. Victor Clark, Lakeside; 11. Pete Franke, Lakeside; 12. Dan Brown, El Cajon; 13. Chad Harmon, San Clemente; 14. Marvin Chappell, El Cajon; 15. John Swink, Lakeside; 16. Trevor Maynard, El Cajon; 17. Marty Schmidt, El Cajon; 18. Carole Schacher, San Diego; 19. David Pardo, Encinitas; 20. Steve Warne, Chula Vista; 21. Ron Nava, Encinitas; 22. Mike Weimann, Temecula; Time - 40:02.87.

BOMBER STOCKS
Fast Time - Marty Lehrke, San Diego; Time - :19.813.

1st Heat (8 laps) - 1. Randy Wallace, El Cajon; 2. Scott Denton, Fallbrook; 3. Bill Holland, El Cajon; Time - 2:44.90.

2nd Heat (8 laps) - 1. Eric Evans, Imperial Beach; 2. Greg McCown, El Cajon; 3. Mark Holland, San Diego; Time - 2:21.78.

Semi (10 laps) - 1. Thomas Osborne, San Diego; 2. Bob Blew, Santee; 3. Robert Bradley, Escondido; Time - 3:27.06.

Main (20 laps) - 1. Randy Wallace, El Cajon; 2. Mark Holland, San Diego; 3. Scott Denton, Fallbrook; 4. Hayden Smith, San Diego; 5. Greg McCown, El Cajon; 6. Mark Wendell, Santee; 7. Chris Boyer, San Diego; 8. Perry Humphries, La Mesa; 9. Thomas Osborne, San Diego; 10. Kevin Gantz, Spring Valley; 11. Bob Blew, Santee; 12. Mike Johnson, Spring Valley; 13. Eric Evans, Imperial Beach; 14. Joey Schneider, Escondido; 15. Allen Basile, Poway; 16. Brian Fitzgibbons, El Cajon; 17. John Aganowski, National City; 18. Pat Garity, El Cajon; 19. Robert Bradley, Escondido; 20. Bill Holland, El Cajon; 21. Rodney Shaw, El Cajon; 22. Marty Lehrke, San Diego; Time - 13:29.59.

SPEED TRUCKS
Fast Time - Troy Decuir, Moreno Valley; Time - :17.483.

Dash (6 laps) - 1. Randy Brown, West Covina; 2. Troy Decuir, Moreno Valley; 3. Darren Young, Gilbert, AZ; 4. Dan Digiacomo, Laguna Niguel; 5. Doug Ingraham, Westminster; 6. Lee Hatch, Covina; Time - 1:44.59.

Main (75 laps) - 1. Troy Decuir, Moreno Valley; 2. Lee Hatch, Covina; 3. Darren Young, Gilbert, AZ; 4. Dave Hartsook, Rancho Mirage; 5. Dan Digiacomo, Laguna Niguel; 6. Doug Ingraham, Westminster; 7. Casey Kingsland, Las Vegas, NV; 8. Scott Saunders, Palm Springs; 9. Kenny Smith, El Monte; 10. Danny Williams, Las Vegas, NV; 11. Scott Porter, La Verne; 12. Bobby Sayers, Moreno Valley; 13. Gary Bryant, Alhambra; 14. John Burritt, Sparks, NV; 15. Randy Brown, West Covina; 16. Richard Franz, Glendale; 17. Ron Nava, Encinitas; Time - 31:56.96.

PRO-FOUR MODIFIEDS
Fast Time - Tony Edwards, Big Bear Lake; Time - :17.090.

1st Heat (8 laps) - 1. Dennis Arena, Yucaipa; 2. Gary Edwards, Yucaipa; 3. Kenny Smith, El Monte; Time - 2:17.37.

2nd Heat (8 laps) - 1. Tony Edwards, Big Bear Lake; 2. Steve Bernardi, Moreno Valley; 3. Don Minut, Riverside; Time - 2:17.59.

Main (25 laps) - 1. Ed Reed, Orange; 2. Tony Edwards, Big Bear Lake; 3. Steve Bernardi, Moreno Valley; 4. Dennis Arena, Yucaipa; 5. Tim Clyde, Redlands; 6. Don Minut, Riverside; 7. Kenny Smith, El Monte; 8. Rod Hicks, Yucaipa; 9. Gary Edwards, Yucaipa; 10. Brett Edwards, Yucaipa; 11. Rex Lockwood, Victorville; Time - 7:08.12.

-cs-

Be part of something big

Write a comment
Show comments
About this article
Series Stock car
Drivers Mike Johnson , Darren Young , Casey Kingsland , Rod Hicks
Teams Williams