Atlanta Thursday Thunder results 2001-07-18

HAMPTON, GA (July 19, 2001) -- Results Thursday from Atlanta Motor Speedway's Arrowhead Alternator Dress as Your Favorite Driver Thursday Thunder Night presented by 790 The Zone. <pre> THURSDAY THUNDER ...

HAMPTON, GA (July 19, 2001) -- Results Thursday from Atlanta Motor Speedway's Arrowhead Alternator Dress as Your Favorite Driver Thursday Thunder Night presented by 790 The Zone.

<pre>

THURSDAY THUNDER RESULTS ZAXBY'S BANDITS 1. Joey Logano (Alpharetta) 2. John Wes Townley (Athens) 3. Austin Allison (Phenoix City, AL) 4. Kyle Mitchell (Hampton) 5. Travis Pennington (Winston) 6. Adam Akridge (Lilburn) 7. Devan Hall (Leesburg) 8. Jason Magagna (Auburn) 9. Adam Gay (Dublin) 10. Marc Davis (Mitchellville, MD) 11. Brad Moore (Forest Park) 12. Hunter Robbins (Montgomery, AL) 13. Bre Sharp (Fayetteville) 14. Will Sacarelos (Morrow) 15. Matt Cox (Fayetteville) 16. John William Lee (Hampton)

MOORE MACHINERY MOVERS YOUNG GUNS 1. Rick Godfrey Jr. (Jonesboro) 2. Kyle Daniel (Forsyth) 3. Chris Cable (Griffin) 4. Trent Mayo (Stone Mountain) 5. Justin South (Mount Olive, AL) 6. Jeremy Kalina (Griffin) 7. Heather Wittenburg (Griffin) 8. Trey Mauchan (Peachtree City ) 9. Franklin Futrelle (Augusta) 10. Chris Dilbeck (Hampton) 11. Zach Monette (Dunwoody) 12. Brian Miskovsky (Alpharetta) 13. Ryan Bowman (Lilburn)

MASTERS 1. Mark Wallace (Griffin) 2. Lloyd Wittenburg (Griffin) 3. Skip Nichols (Albany) 4. Geoff Barnes (Griffin) 5. Rick Godfrey Sr. (Jonesboro) 6. Rusty Lanier (Concord) 7. Bruce Sasser (Lake Wells, FL) 8. Larry Friddle (Greenville, SC) 9. Jeff Johnson (Royal Palm Beach, FL) 10. George Kiricenkor (Montgomery, AL) 11. Donald Serbo (Acme, PA) 12. Johnny East (Dallas) 13. Dicky Wilson (Barnesville)

JASPER ENGINES AND TRANSMISSIONS YOUNG LIONS 1. Michelle Theriault (Alpharetta) 2. Doug Ludwig (Fayetteville) 3. Chris Dilbeck (Hampton) 4. Jimmy Lang (Bluffton, SC) 5. Andrew Smith (Pooler) 6. Toby Kempson (Zebulon) 7. Tyler Austin (Covington) 8. Bubba Harry (Griffin) 9. Doc Lee (Hampton) 10. Rick Godfrey Jr. (Jonesboro) 11. Peter Nickell (Marietta) 12. L.J. Cover (Douglasville)

OUTLAWS 1. Rick Godfrey Sr. (Jonesboro) 2. Jeff South (Birmingham, AL) 3. Sean Cassidy (Martinez) 4. Brett Hedger (Norcross) 5. William Lane (Carnesville)

ALLAN VIGIL FORD SEMI-PRO A 1. Brian Meredith (Morrow) 2. Brandon McElroy (Newnan) 3. Brandon Brilliant (McDonough) 4. Chris Vaughn (Williamson) 5. Chip Reid (Winston) 6. Tim Varnadoe (Griffin) 7. Chad Smith (Centerville, OH) 8. Bubba Pollard (Senoia)

SEMI-PRO B 1. Ron Johnson (Griffin) 2. Sean Davis (McDonough) 3. Grant Enfinger (Fairhope, AL) 4. John Freeman (Huntersville) 5. Brad Horne (Bogart) 6. Myron Guyton (McDonough) 7. Cindy Anderson (Concord) 8. Mike Sims (Fayetteville) 9. Michael Herrington (Tyrone) 10. Brian Snider (Jonesboro) 11. Jason Jorgensen (McDonough) 12. Jim Drummond (Alpharetta)

PRO 1. Reed Sorenson (Peachtree City) 2. Doug Stevens (McDonough) 3. Jeff Haynie (Rex) 4. Andy James (Jonesboro) 5. Jonathan Davenport (Blairsville)

ROADSTERS 1. David Moore (Jonesboro) 2. Lloyd Wittenburg (Griffin) 3. Will Monette (Atlanta) 4. Dale Akridge (Lilburn) 5. Don Snyder (Knoxville, TN) 6. Brett Hedger (Norcross)

-AMS

Write a comment
Show comments
About this article
Series Stock car
Drivers Doug Stevens , Andrew Smith , Reed Sorenson , Justin South , Joey Logano , Kyle Mitchell , John Wes Townley , Michelle Theriault , Zach Monette , Grant Enfinger , Trent Mayo , Ron Johnson
Teams Williams