RACE: Valvoline Runoffs: S2000 Final Grid

Pos No Driver Division Region Car Tue Wed Thu --- --- ------------------------- -------- -------- -------------------- -------- -------- -------- 1. 00 John Fergus CN OhV...

Pos No  Driver                    Division Region   Car                       Tue      Wed      Thu
--- --- ------------------------- -------- -------- -------------------- -------- -------- --------
 1. 00  John Fergus               CN       OhV      Carbir CS-2          1:30.136 1:30.324 1:29.796
 2. 24  Mark Mercer III           RM       Colo     Lola 91/90           1:30.937  No-Time 1:30.624
 3. 31  David Dullum              NE       WDC      Lola 88/90           1:32.887 1:31.492 1:30.668
 4. 18  M Bart Wolf               CN       Milw     Lola T88/90          1:32.170 1:32.141 1:30.827
 5. 66  Hans Peter                MW       KC       Lola 87/90           1:31.189 1:31.771 1:30.908
 6. 57  David Ferguson            NP       SanF     Swift DB-5           1:32.281 1:30.962 1:31.895
 7. 54  Mark Hardymon             CN       OhV      Carbir               1:31.173 1:32.408 1:31.341
 8. 47  J Duke Johnson            MW       StL      Carbir CS-01         1:31.257 1:31.769 1:32.052
 9. 92  Alexander Smith           NE       NNJ      PrattMiller RM2       No-Time 1:31.585 1:31.309
10. 76  Dan Dubrovich             SP       Ariz     Doran TE-1            No-Time 1:32.890 1:31.651
11. 71  Chris Tryon               NP       Ore      Lola 89/90           1:32.045 1:33.370 1:32.247
12. 69  Bill Braucksick           CN       Cinc     Doran JE-1           1:32.886 1:33.963 1:32.317
13. 08  Joseph Moran              SP       CSCC     Carbir CS-98         1:33.725 1:33.880 1:32.708
14. 15  Jeffrey Wayland           NE       Fing     Swift DB-2           1:35.375 1:34.542 1:32.732
15. 8   David Stefke              CN       Cinc     Doran JE-1           1:33.215 1:34.485 1:34.713
16. 11  Richard Worley            RM       Colo     Lola 89/90           1:34.590 1:34.182 1:33.280
17. 42  Richard Mullin            SE       Bucc     Swift DB-5           1:33.540 1:35.181 1:35.157
18. 79  Giovanni Sorbello         NE       NEng     Lola 598-S           1:41.806 1:36.031 1:34.443
19. 70  Martin Johns              CN       WOh      Tiga SC84            1:35.263 1:35.441 1:35.992
20. 2   Mike Burke                CN       Det      Swift DB-2           1:35.675 1:37.218 1:36.888
21. 74  Franz Fleischli           CN       Chi      Lola T-90            5:53.875 1:37.025 1:36.204
22. 28  Vince LaManna             NE       Fing     TigaLincspeedSC      1:36.819 1:36.508 1:36.872

Write a comment
Show comments
About this article
Series SCCA
Drivers Duke Johnson , John Fergus , Mike Burke , Joseph Moran , Jeffrey Wayland , David Stefke , Richard Worley , Bart Wolf , Hans Peter , Mark Hardymon , Richard Mullin , Vince LaManna , Alexander Smith , Chris Tryon , Bill Braucksick , David Ferguson , John Martin