Cajon Speedway results 2004-06-19

NASCAR Dodge Weekly Series Results - 06/19/04 LATE MODEL SPORTSMAN Fast Time - John Tyczki, Lakeside; Time - :16.118. Main (40 laps) - 1. Stephen Peace, El Cajon; 2. John Tyczki, Lakeside; 3. David Beat, El Cajon; 4. Ron Overman, Lakeside; 5.

NASCAR Dodge Weekly Series Results - 06/19/04

LATE MODEL SPORTSMAN

Fast Time - John Tyczki, Lakeside; Time - :16.118.

Main (40 laps) - 1. Stephen Peace, El Cajon; 2. John Tyczki, Lakeside; 3. David Beat, El Cajon; 4. Ron Overman, Lakeside; 5. Charles Price, Redlands; 6. Scott Moses, Chula Vista; 7. Claude Bell, El Cajon; 8. Billy Hoagland, Santee; 9. Bob Wickey, San Marcos; 10. John Manke, Ramona; 11. Rick Chavez, Lakeside; 12. Mike Daniel, Alpine; 13. Dee Cable, Santee; 14. Bill Parenteau Jr., Santee; 15. Ben Carver, El Cajon; 16. Jack Lee, Vista; 17. Alex Robertson, San Diego; Time - 32:05.38.

STREET STOCK

Fast Time - Rick Hagen, Rancho SD; Time - :17.493.

Main (25 laps) - 1. Rick Hagen, Rancho SD; 2. Richard Hinze, Lakeside; 3. Kenny Hall, El Cajon; 4. Rich Green Jr., El Cajon; 5. Josh Green, Lakeside; 6. Matt Arnold, San Diego; 7. Rob Freeman, Santee; 8. Eric Sweetman, Santee; 9. Dave Arce, Santee; 10. Ivan Harrison, Santee; 11. Randy Buell, San Diego; 12. Keith Donohou, San Diego; 13. Brian Collins, Oceanside; 14. Eric Ferguson, El Cajon; 15. Neil Rodvold, Lakeside; Time - 13:22.45.

BOMBER STOCK

Fast Time - David Whisenant, Murrieta; Time - :20.045.

Main (20 laps) - 1. David Whisenant, Murrieta; 2. Rick Nies, Lakeside; 3. Randy Hart, National City; 4. Marty Lehrke, San Diego; 5. Kevin Gantz, Spring Valley; 6. Rodney Shaw, El Cajon; 7. Mike McGlone, Fallbrook; 8. Darrell Moore, Ramona; 9. Brian Fitzgibbons, El Cajon; 10. Bill Holland, El Cajon; 11. Scott Denton, Fallbrook; 12. Hayden Smith, San Diego; 13. Mark Wendell, Santee; 14. Perry Humphries, San Diego; 15. Brandon Haag, Santee; 16. Michael Burford, Ramona; 17. Lyle Driscoll, Lakeside; 18. Allen Basile, Poway; 19. Dave Ensall, Lakeside; Time - 11:21.07.

FACTORY STOCK

Fast Time - Martin Kepler, El Cajon; Time - :21.134.

Main (20 laps) - 1. Matt Arnold, San Diego; 2. Tony Cortes, El Cajon; 3. Ryan Gay, El Cajon; 4. J.R. Trent, Jamul; 5. Mike Ellis, Lakeside; 6. Paul Bethel, San Diego; 7. Charles Nevin, El Cajon; 8. Jacob Schneider, Escondido; 9. John Krempp Jr., El Cajon; 10. Martin Kepler, El Cajon; 11. Lee Harbin, El Cajon; 12. Curtis Reiter, El Cajon; 13. Blaine Sharp, Jamul; 14. John Robinson, Ramona; 15. Dan Hildebrand, El Cajon; 16. Glen Davis, La Mesa; 17. Ed Valenzuela, Santee; 18. Mike Rumbaugh, Poway; 19. Laura Wright, Jamul; 20. Pat Bradley, San Marcos; 21. Rich Crutchfield, Santee; Time - 7:19.48.

TRAIN RACE - Train (10 laps) - 1. Joe Totten, ; 2. Ryan Gay, El Cajon; 3. James Boissier, ; Time - 4:49.77.

-cj-

Write a comment
Show comments
About this article
Series NASCAR
Drivers John Robinson