Cajon Speedway results 2004-06-12

Late Model Sportsman Fast Time - David Beat, El Cajon; Time - :16.132. 1st Heat (8 laps) - 1. Claude Bell, El Cajon; 2. Ron Overman, Lakeside; 3. Billy Hoagland, Santee; 4. Mike Daniel, Alpine; 2nd Heat (8 laps) - 1. Rick Chavez, Lakeside; 2.

Late Model Sportsman

Fast Time - David Beat, El Cajon; Time - :16.132.

1st Heat (8 laps) - 1. Claude Bell, El Cajon; 2. Ron Overman, Lakeside; 3. Billy Hoagland, Santee; 4. Mike Daniel, Alpine;

2nd Heat (8 laps) - 1. Rick Chavez, Lakeside; 2. Charles Price, Redlands; 3. Scott Moses, Chula Vista; 4. Bob Wickey, San Marcos;

Main (40 laps) - 1. David Beat, El Cajon; 2. Stephen Peace, El Cajon; 3. Ron Overman, Lakeside; 4. John Manke, Ramona; 5. Billy Hoagland, Santee; 6. Charles Price, Redlands; 7. Rick Chavez, Lakeside; 8. Ben Carver, El Cajon; 9. Scott Moses, Chula Vista; 10. Bob Wickey, San Marcos

Grand American Modified

Fast Time - John Luecht, Chula Vista; Time - :16.170.

Dash (4 laps) - 1. John Luecht, Chula Vista

1st Heat (8 laps) - 1. Dan Hildebrand, El Cajon; 2. Hector Leon, Santee; 3. Andy Papp, La Mesa; 4. Jeff Thompson, Lakeside

2nd Heat (8 laps) - 1. John Luecht, Chula Vista; 2. Pat Garity, El Cajon; 3. Danny Gay, Lakeside; 4. Mike Salm, Fallbrook

Main (25 laps) - 1. John Luecht, Chula Vista; 2. Mike Jackson, Bonita; 3. Mike Salm, Fallbrook; 4. Douglas Carpenter, La Mesa; 5. Danny Gay, Lakeside; 6. Jimmy Dickerson, El Cajon; 7. Dan Hildebrand, El Cajon; 8. Scott Brown, Spring Valley; 9. Marc McGowan, Santee; 10. Jeff Thompson, Lakeside; Pony Stocks

Fast Time - Ty Tipton, Spring Valley; Time - :18.418. 1st Heat (8 laps) - 1. Len Cartwright, Lemon Grove; 2. Pete Franke, Lakeside; 3. Jeff Josephson, San Diego; 4. Phil Griffin, Santee

2nd Heat (8 laps) - 1. Douglas Wright Jr., Santee; 2. Ed Hale, El Cajon; 3. Tim Beeney, Escondido; 4. Marty Schmidt, El Cajon;

Main (20 laps) - 1. Douglas Wright Jr., Santee; 2. Ed Hale, El Cajon; 3. Earl Downing, Spring Valley; 4. Russ Gregson, Santee; 5. Ty Tipton, Spring Valley; 6. Tim Beeney, Escondido; 7. Debi Chapman, Lakeside; 8. Len Cartwright, Lemon Grove; 9. Pete Franke, Lakeside; 10. Phil Griffin, Santee;

Bomber Stocks

Fast Time - Brian Fitzgibbons, El Cajon; Time - :20.128.

1st Heat (8 laps) - 1. Darrell Moore, Ramona; 2. Perry Humphries, San Diego; 3. Michael Burford, Ramona; 4. Bill Holland, El Cajon

2nd Heat (8 laps) - 1. Scott Denton, Fallbrook; 2. Randy Hart, National City; 3. Hayden Smith, San Diego; 4. Rodney Shaw, El Cajon

Main (20 laps) - 1. Scott Denton, Fallbrook; 2. Hayden Smith, San Diego; 3. David Whisenant, Murrieta; 4. Marty Lehrke, San Diego; 5. Rodney Shaw, El Cajon; 6. Scott Torres, La Mesa; 7. Randy Hart, National City; 8. Perry Humphries, San Diego; 9. Kevin Gantz, Spring Valley; 10. Darrell Moore, Ramona;

-cj-

Be part of something big

Write a comment
Show comments
About this article
Series NASCAR , Stock car
Drivers Scott Brown