Cajon Speedway results 2002-05-18

NASCAR Weekly Racing Series Presented By Dodge Results LATE MODEL SPORTSMAN Fast Time - Danny Gay, Lakeside; Time - :16.332. 1st Heat (8 laps) - 1. John Manke, Ramona; 2. Jeff Seifert, Jamul; 3. Danny Gay, Lakeside; Time - 2:12.43. Main...

NASCAR Weekly Racing Series Presented By Dodge Results

LATE MODEL SPORTSMAN

Fast Time - Danny Gay, Lakeside; Time - :16.332.

1st Heat (8 laps) - 1. John Manke, Ramona; 2. Jeff Seifert, Jamul; 3. Danny Gay, Lakeside; Time - 2:12.43.

Main (40 laps) - 1. John Manke, Ramona; 2. Jeff Seifert, Jamul; 3. Jeff Wright, San Diego; 4. Danny Gay, Lakeside; 5. Bob Wickey, Spring Valley; 6. Stephen Peace, El Cajon; 7. Dee Cable, Santee; 8. Rick Chavez, Lakeside; 9. Bill Parenteau Jr., Santee; Time - 11:07.03.

GRAND AMERICAN MODIFIED

Fast Time - Mike Salm, Fallbrook; Time - :16.671.

Dash (4 laps) - 1. Steve Luecht, Chula Vista; 2. Ron Brown, San Diego; 3. Mike Salm, Fallbrook; 4. Mike Carver, Lakeside; Time - 1:06.46.

1st Heat (8 laps) - 1. Brian Pusey, Lemon Grove; 2. Lou Tompkins, San Diego; 3. Paul Brunette, Spring Valley; Time - 4:12.15.

2nd Heat (8 laps) - 1. Steve Luecht, Chula Vista; 2. Ron Brown, San Diego; 3. Mike Salm, Fallbrook; Time - 2:13.21.

Main (25 laps) - 1. Mike Carver, Lakeside; 2. Ron Brown, San Diego; 3. Scott Brown, Spring Valley; 4. Carol Kirby Williams, San Dgo; 5. Steve Luecht, Chula Vista; 6. Gunner Reid, San Diego; 7. Mike Salm, Fallbrook; 8. Mike Jackson, Bonita; 9. Rick Riley, Oceanside; 10. Lou Tompkins, San Diego; 11. Brian Pusey, Lemon Grove; 12. Steve Lloyd, Encinitas; 13. Paul Brunette, Spring Valley; 14. John Cartwright, Woodstock, GA; Time - 61:17.06.

LEGEND

Fast Time - Tom Landreth, Alta Loma; Time - :18.760.

1st Heat (8 laps) - 1. Kevin Leffler, Escondido; 2. Fred Chavez, Santee; 3. Ted Landreth, Fontana; Time - 2:33.62.

2nd Heat (8 laps) - 1. Tom Landreth, Alta Loma; 2. Art Nevill, Acton; 3. Bob Landreth, Alta Loma; Time - 2:29.84.

Semi (10 laps) - 1. Steven Twilligear, Long Beach; 2. Dave Riggs, Lakeside; 3. Jeff Collins, San Diego; Time - 3:16.96.

Main (25 laps) - 1. Tom Landreth, Alta Loma; 2. Brent Jones, Upland; 3. Art Nevill, Acton; 4. Dana Moore, San Diego; 5. Bob Landreth, Alta Loma; 6. Bill Everett, Fontana; 7. Ralph Alexander, Victorville; 8. Gene Brokaw, San Diego; 9. John Isabella, El Cajon; 10. Dave Doll, Long Beach; 11. Gary Scheuerell, Temecula; 12. Bob Graham III, Alpine; 13. Ted Landreth, Fontana; 14. Steven Twilligear, Long Beach; 15. Jeff Collins, San Diego; 16. Fred Chavez, Santee; 17. Dave Green, Upland; 18. Larry Meredith, Redlands; 19. Dave Riggs, Lakeside; 20. Terry Itterly, Norwalk; 21. Tom Skahill, Duarte; 22. Kevin Leffler, Escondido; 23. Cory Miles, Garden Grove; Time - no time.

-cs-

Be part of something big

Write a comment
Show comments
About this article
Series NASCAR , Stock car
Drivers Ralph Alexander
Teams Williams