CHAMPCAR/CART: Jeden kraluje, druh? se raduje

A asi tak to vypadalo v posledním závodì v Portlandu. Tím kdo kraloval, byl Helio Castronevese a tím, kdo se radoval, byl jeho týmový kolega de Ferran. Castroneves totiž pùo výborném startu z pole position dominoval velké èásti ...

A asi tak to vypadalo v posledním závodì v Portlandu. Tím kdo kraloval, byl Helio Castronevese a tím, kdo se radoval, byl jeho týmový kolega de Ferran. Castroneves totiž pùo výborném startu z pole position dominoval velké èásti závodu, ale špatná strategie zastávek v boxech a smùla v posledním kole ho odsunuli až na sedmé místo. Vítìzem se tak stal Gil de Ferran, a tak letos poprvé na nejvyšším stupínku stanul jezdec, který již má letos jedno vítìzství za sebou.

Start závodu byl pomìrnì dramatický, ponìvadž v první zatáèce došlo k nìkolika šouchancùm. První nováèek Kenny Brack roztoèil Franchittiho a pak dostal nìkolik ran Max Papis. Bez úhony neskonèili ani Tracy, Vasser a Servia a tak se nad okruhem rozevlály žluté vlajky a závod byl zpomalen. Ve vedení bylo duo vozù Penske, v poøadí Castroneves a de Ferran.

Bìhem závodu se v první pìtce vìtšinou pohybovala jména Castroneves, de Ferran, Moreno, da Matta a Montoya.

Z dalšího prùbìhu závodu ještì stojí za zmínku odstoupení Paula Tracyho, který vedl prùbìžné poøadí pøed tímto závodem. V 72. kole se Tracy "potkal" s bariérou z pneumatik a ihned poté zajel do boxù k opravì. Mechanici se pokusili auto opravit a Tracy se znovu vydal na tra, ale ještì nedjel ani jedno kolo a zpomalil a doploužil se do boxù, kde odstoupil na následky nehody.

Dalším dùležitým odpadlíkem je Juan Montoya, kterého v Portlandu již ponìkolikáté letos zradila technika. Sice to nevypadalo na vítìzství, ale každé body jsou dobré. Montoya odstoupil krátce po své zastávce v boxech v 88. kole.

Ve 105. kole, 7 kol pøed cílem, pøichází rozhodující okamžik závodu, když Castroneves je nucen zajet znovu do boxu pro doplnìní paliva a vedení tak padá do klína de Ferranovi, který jezdil za svým týmovým kolegou jako stín po celou dobu závodu. Castroneves se propadá na 4. pozici a první pìtka jede ve složení de Ferran, Moreno, Fittipaldi, Castroneves a Andretti.

Do posledního kola najíždí de Ferran s náskokem 1,228s pøed Morenem.

Kdo si myslí, že se v posledním kole již nemùže nic stát, tak nemá pravdu. Zvl᚝ ne v CART. Protože smùle Castronevese neskonèila ani v posledním kole, když mu došel benzín a spadl ze ètvrtého na sedmé místo.

Be part of something big

Write a comment
Show comments
About this article
Series IndyCar
Drivers Helio Castroneves , Gil de Ferran , Max Papis , Kenny Brack