NCRA: Modified Speedweek finale results

Heat 1 (8 laps) - 1. Travis Patch, Holton, Kan.; 2. Marc Robe, Wichita, Kan.; 3. Bill Robison, Topeka, Kan.; 4. Jeremy Chambers, Yates Center, Kan.; 5. Scott Drake, Webb City, Mo.; 6. David Lahey, Moscow, Kan.; 7. Kenny Cross, Salina, Kan.; 8....

Heat 1 (8 laps) - 1. Travis Patch, Holton, Kan.; 2. Marc Robe, Wichita, Kan.; 3. Bill Robison, Topeka, Kan.; 4. Jeremy Chambers, Yates Center, Kan.; 5. Scott Drake, Webb City, Mo.; 6. David Lahey, Moscow, Kan.; 7. Kenny Cross, Salina, Kan.; 8. Allen Grimm, Conway Springs, Kan.; 9. Chad Clancy, Kearney, Mo.; 10. Jim Scholes, Cottonwood Falls, Kan.

Heat 2 (8 laps) - 1. Johnny Bone, Pea Ridge, Ark.; 2. Curt Fulps, Wichita, Kan.; 3. Rodger Peck, Odgen, Kan.; 4. John Allen, Chanute, Kan.; 5. Greg Gieswein, Council Grove, Kan.; 6. Dena Wilson, Coweta, Okla.; 7. Rick Mueller, Wichita, Kan.; 8. Scott Green, Derby, Kan.; 9. Kerry Davis, Kansas City, Mo.; 10. Jeff Atkinson, Topeka, Kan.

Heat 3 (8 laps) - 1. Brian Franz, Newton, Kan.; 2. Brad Johnston, Peck, Kan.; 3. Steve Stults, Valley Center, Kan.; 4. Kenny Sweet Jr., Wichita, Kan.; 5. Brian Powers, Wichita, Kan.; 6. Don Renfro, Wichita, Kan.; 7. Leon Bidinger, Perry, Kan.; 8. Bart Tannahill, Salina, Kan.; 9. Kevin Rayzor, Topeka, Kan.; 10. Ed Mueller, Admire, Kan.

Heat 4 (8 laps) - 1. Jim Simpson, Topeka, Kan.; 2. Todd Myers, Newton, Kan.; 3. Jeff Erickson, Mulvane, Kan.; 4. Brook Phillips, Wichita, Kan.; 5. Scott Brown, Meriden, Kan.; 6. Kenny Mashaney, Wichita, Kan; 7. Troy Johnson, Concordia, Kan.; 8. Jim Hernandez, Hoyt, Kan.; 9. Travis Govern, Wichita, Kan.

Heat 5 (8 laps) - 1. Dave Hardesty, Minneapolis, Kan.; 2. Greg Skaggs, Glenpool, Okla.; 3. Kurt Johnston, Concordia, Kan.; 4. Greg Stephens, Wichita, Kan.; 5. Brandon Blochlinger, Concordia, Kan.; 6. Mike Jarvis, Wichita, Kan.; 7. Mike Wichman, Silver Lake, Kan.; 8. Jim Armstrong, Liberal, Kan.

D feature (8 laps) - 1. Green; 2. Bidinger; 3. Hernandez; 4. R. Mueller; 5. Cross; 6. Clancy; 7. Wichman; 8. Govern; 9. Rayzor; 10. Tannahill; 11. Grimm; 12. Scholes; 13. Johnson; 14. Armstrong; 15. Davis; 16. Atkinson; 17. E. Mueller.

C feature ( 10 laps) - 1. Drake; 2. Powers; 3. Bidinger; 4. K. Johnston; 5. Green; 6. Hernandez; 7. R. Mueller; 8. Clancy; 9. Mashaney; 10. Wichman; 11. Rayzor; 12. Cross; 13. Tannahill; 14. Gieswein; 15. Brown; 16. Wilson; 17. Govern; 18. Lahey; 19. Jarvis; 20. Renfro.

B feature ( 12 laps) - 1. Skaggs; 2. Drake; 3. Erickson; 4. Robison; 5. Green; 6. Sweet Jr.; 7. Chambers; 8. Bidinger; 9. Phillips; 10. Allen; 11. Powers; 12. Peck; 13. Stephens; 14. Mashaney; 15. Clancy; 16. Stults; 17. Blochlinger; 18. R. Mueller; 19. Wichman; 20. Hernandez.

A feature (25 laps) - 1. Fulps; 2. Hardesty; 3. Bone; 4. Franz; 5. Drake; 6. Robe; 7. Patch; 8. Myers; 9. Skaggs; 10. B. Johnston; 11. K. Johnston; 12. Allen; 13. Bidinger; 14. Chambers; 15. Green; 16. Phillips; 17. Erickson; 18. Simpson; 19. Robison; 20. Sweet Jr.

-rf-

Be part of something big

Write a comment
Show comments
About this article
Series Sprint
Drivers John Allen