<pre> Overall Motorcycles & ATVs Finishers Place Rider of Record, hometown Class ET MPH 1. Johnny Campbell, San Clemente,CA/Tim Staab, San Diego,CA Class 22 winner 30:54:12 54.348 2. Bruce Ogilvie/Chuck Miller, Fountain Valley, CA Class 22 32:05:03 52.347 3. Tex Mitchell, San Marcos,CA/Ron Mitchell, Patterson,CA Cl. 30 winner 33:38:46 49.917 4. Philip Zieger, Rancho Santa Fe,CA/Taber Murphy, Wenatchee,WA Class 22 33:43:35 49.798 5. Chris Haines, Trabuco Canyon, CA/Pete Postell, Westlake, CA Class 40 winner 34:47:53 48.265 6. Lukas Lundin, Vancouver, Canada Class 30 35:29:19 47.459 7. Ricardo Malo, Mexicali, Mexico Class 30 36:31:31 45.982 8. Roy Buelna, Ensenada, Mexico Class 30 37:37:55 44.630 9. Alejandro Vizcaino S., Chula Vista, CA Class 22 37:48:21 44.425 10. Gerardo Garcia, Tapalpa, Mexico Class 30 38:07:35 44.051

11. Joe Bolton, Corona, CA                                      Class 30        38:39:51    43.439
12. Juan David Ruvalcabo/Ricky Cruz, Ensenada, Mexico           Class 21 winner 39:07:15    42.932
13. Alan Roach, San Diego, CA                                   Class 30        39:52:58    42.111
14. Geoff Sanborn, Mentone, CA/David Holden, Redlands, CA       MC>250cc winner 40:12:39    41.814
15. Kevin Ward, North Hollywood, CA                             Class 30        40:12:39    41.768
16. Yoshio Ikemachi, Kobe, Japan                                Class 22        40:12:42    41.767
17. Greg Hauser, Bakersfield, CA                                Class 30        40:22:45    41.594
18. Richard Jackson, Acton, CA/Dave Olen, Moreno Valley, CA     Class 50 winner 40:25:13    41.551
19. Mitsuaki Kanazawa, Riverside, CA                            MC>250cc        40:36:09    41.365
20. Tom Grisham, San Diego, CA                                  Class 21        40:57:44    41.002
21. Greg Row, Spring Valley, CA/Dean Sundahl, Santee, CA        Class 25 winner 41:34:44    40.394
22. Jerome Law, San Luis Obispo, CA                             MC>250cc        41:48:56    40.165
23. Gary Lee White, New Macket, AL                              Class 25        41:51:40    40.121
24. Jaime Sanoja, Tijuana, Mexico                               Class 22        42:03:22    39.935
25. Bret R. Leef, Lake Elsinore, CA                             Class 40        42:18:26    39.698
26. Keith Allen, Palmer Lake, CO                                Class 30        42:29:59    39.518
27. Pete Vakovsky, Glendale, CA                                 Mc>250cc        42:54:22    39.144
28. Scott Meyer, Truckee, CA                                    Class 30        43:06:35    38.959
29. Fred Brown, Rural Retreat, VA                               Mc>250cc        43:57:09    38.212
30. Tadao Ikeda, Riverside, CA                                  Mc>250cc        43:59:25    38.179
31. Beto Verber, Tijuana, Mexico                                Class 21        44:06:52    38.072
32. Eric Brown, Phoenix, AZ                                     Class 22        44:43:58    37.546
33. Glen Walraven, Dallas, GA/Keith Dayton, Hiram, GA     Sportsman ATV winner  44:46:17    37.513
34. Gary Tepner, San Diego, CA                                  Class 40        44:58:41    37.341
35. John Gregory, Chula Vista, CA                               Class 25        45:37:21    36.813
36. Alan Pflueger, Honolulu, HI                                 Mc>250cc        45:52:54    36.605
37. Michael Sanchez, Lancaster, CA                              Mc>250cc        45:55:39    36.569
38. Mark Daniels, Oxnard, CA                                    Class 40        46:16:42    36.292
39. Francisco Castro S., La Paz, Mexico                         Class 30        46:26:56    36.158
40. Bill Nichols, Peoria, AZ                                    Class 50        46:44:05    35.937
41. Eddie Deanes, Carlsbad, CA                                  Class 22        46:56:40    35.777
42. Mike Penland, Rabun Gap, GA                                 Sportsman ATV   47:26.38    35.401
43. Enrique/Abraham Legaspy, Ensenada, Mexico                   Mc>250cc        47:41:45    35:213
44. Gilberto Santana, Tijuana, Mexico                           Class 25        47:53:49    35.065
45. Enrique Felix,Tijuana,Mex/Alfonso Castro,Rosarito,Mex   Class 24 winner     48:21:31    34.730
46. Tomoki Hayashi, North Hills, CA                             Mc>250cc        49:13:46    34.116
47. Don Bailey, San Marcos, CA                                  Mc>250cc        49:20:02    34.044
48. Carmen Cafro, Vista, CA                                     Class 25        49:24:54    33.988
49. Steve Hilbert, Telluride, CO                                Mc>250cc        49:29:43    33.933
50. Al Perrett, KamLoops, Canada                                Mc>250cc        52:03:54    32.258
51. Douglas Phillips, Dallas, TX                                Mc>250cc        52:16:06    32.133
52. Chris Eberz, Santa Barbara, CA                              Mc>250cc        52:57:23    31.715
53. Dennis Law, San Luis Obispo, CA                             Mc>250cc        54:06:40    31.038
54. Mike Childress, Wrightwood, CA                              Mc>250cc        55:04:04    30.499
55. Jugatsu Toi, Tokyo, Japan                                   Mc>250cc        55:29:20    30.268
56. Phillip Yeager, Austin, TX                                  Mc>250cc        57:26:06    29.242
57. Wes Miller, Costa Mesa, CA                                  Class 25        57:50:50    29.034
58. Gilberto Velasco, Colima, Mexico                            Class 30        58:01:37    28.944
59. Hiroto Umekawa, Tokyo, Japan                                Mc>250cc        59:07:35    28.405
60. Bob Surmon, La Mirada, CA                                   Mc>250cc        59:08:31    28.398
61. Peter Negeli, Switzerland                                   Mc>250cc        61:38:55    27.243
62. Takayo Kawamoto, Tokyo, Japan                               Mc>250cc        62:29:27    28.876
63. Paul Kay, Jr., Menifee, CA                                  Mc>250cc        65:25:28    25.671
64. Hiroyuki Watanabe, Tokyo Japan                              Mc<250cc winner 66:24:41    25.289
65. Oved Kirat, Parsippany, NJ                                  Mc>250cc        68:20:20    24.576
66. Takenaka Eiken, Osaka, Japan                                Mc>250cc        68:31:38    24.509
67. Harunobu Koga, Tokyo, Japan                                 Mc>250cc        71:41:52    23.425
68. Akihiko Sunami, Phoenix, AZ                                 Mc>250cc        73:56:33    22.714
69. Yasushi Hattori, Ibaraki, Japan                             Mc>250cc        75:41:22    22.189
70. Kenichira Seki, Ibaraki, Japan                              Mc>250cc        76:22:54    21.988
71. Katsuhisa Mikami, Tokyo, Japan                              Mc>250cc        77:11:30    21.758