Baja 2000 non-surviors

<pre> Number Lead Race/Driver Class 2 Craig Corda Trophy Trucks 3 Mark Post Trophy Trucks 11 Ivan Stewart Trophy Trucks 20 Walker Evans Trophy Trucks 28 Martyn Atkins Trophy Trucks 65 ...

<pre> Number Lead Race/Driver Class

2       Craig Corda      Trophy Trucks
3       Mark Post        Trophy Trucks
11      Ivan Stewart     Trophy Trucks
20      Walker Evans     Trophy Trucks
28      Martyn Atkins    Trophy Trucks
65      Gerardo Novelo   Trophy Trucks
76      Jim Pierce       Trophy Trucks
88      Dick Sasser      Trophy Trucks
5       Robby Gordon     Trophy Trucks
96      Mike Griffiths   Trophy Trucks
110     Richard Bliss    Class 1
112     Stuart Chase     Class 1
115     Rudy Cortez      Class 1
126     Ron Brant        Class 1
105     Mark McMillin    Class 1
108     Roy Prince       Class 1
109     Glenn Goss       Class 1
BC2     Alex Szekely     Baja Challenge
BC5     Kevin Doran      Baja Challenge
BC6     Mike Groff       Baja Challenge
BC7     Dean Rose        Baja Challenge
1609    Randy Miller     CL.1/2-1600
1606    Tim Moore        CL.1/2-1600
1608    Juan Jose Naranjo CL.1/2-1600
1002    Sean Sessa       Class 10
1005    Jose A. Canchola Class 10
1009    Rick Ellison     Class 10
1007    Chris Muller     Class 10
1010    Morley Williams  Class 10
1147    Garth Ankeny     Class 11
1148    Terry Kiely      Class 11

49x Eddy A. Martinez Class 22

7a Francisco Morales Class 25

302     Bill Stuever     Class 3
303     Eddie Griffin    Class 3
347     Chris Raffo      Class 3

307x Eddie Zeller DQ, 80:05:13 Class 30

449x Klaus Groeger Class 40

505 Luis C. Alvarez Class 5

559     Richard Byford   Class 5-1600
576     Ernrique Troncoso T. Class 5-1600
578     Javier Yee B.    Class 5-1600
704     Craig Turner     Class 7
701     Rick Taylor      Class 7
706     Elizabeth Wayas  Class 7
721     Eric Hardin      Class 7s
722     Eduardo Gonzalez Class 7s
723     Javier Sacio     Class 7s
801     Rodimiro Amaya   Class 8
810     Dean Wayman      Class 8
838     Ari Kreiss       Class 8
901     Scott Hewitt     Class 9
903     Rafael Navarro   Class 9
947     Dave Vierra      Class 9

1499 Grant Molay European Spts

299     Steve Barlow     Protruck/SS/Truck
240     Steve Knudson    Protruck/SS/Truck
250     Gary Magness     Protruck/SS/Truck
1203    Jorge Ruffo      SCORE Lites
1210    Mark Kyle        SCORE Lites
1201    Brandon Arciero  SCORE Lites
1217    James Lair       SCORE Lites
1402    Vince Wavra      Sports Buggy
1406    Mark Anderson    Sports Buggy
1407    Arturo Eyer      Sports Buggy
1505    Paul Kay, Sr     Sports Truck
1502    Alfonso Hernandez G. Sports Truck
50a     Luis Navarro G.  Sportsman ATV
52a     Luc-Michel Faichaud Sportsman ATV
255x    Akira Honda      Spts.M/C>
260x    Joseph Rice      Spts.M/C>
274x    Julian Guerra    Spts.M/C>
276x    Tetsuro Hosoda   Spts.M/C>
279x    Nozomu Sasaki    Spts.M/C>
287x    Adan Castro G.   Spts.M/C>
296x    Francis Rolland  Spts.M/C>
299x    David VanMeter   Spts.M/C>
876     Kevin Conlin     Stock Full
878     Gale Pike        Stock Full
863     Terry Henn       Stock Full
761     Bob Land         Stock Mini

Write a comment
Show comments
About this article
Series SCORE