RACE: Valvoline Runoffs: GP Final Grid

Pos No Driver Division Region Car Tue Wed Thu --- --- ------------------------- -------- -------- -------------------- -------- -------- -------- 1. 44 Kevin Allen SE Bucc...

Pos No  Driver                    Division Region   Car                       Tue      Wed      Thu
--- --- ------------------------- -------- -------- -------------------- -------- -------- --------
 1. 44  Kevin Allen               SE       Bucc     TriumphSpitfire      1:43.270 1:42.305 1:42.735
 2. 26  Kent Prather              MW       Kan      MG A                 1:43.273 1:43.070 1:43.385
 3. 80  Mark Dennis               NE       Fing     Nissan 510           1:44.158 1:43.613 1:43.671
 4. 03  Karl McColl               RM       Colo     Datsun 510           1:44.499  No-Time 1:44.544
 5. 70  Dr Mark Iati              CN       NeOh     TriumphSpitfire      1:47.157 1:45.665 1:47.872
 6. 2   Tom Feller                CN       Det      TriumphSpitfire       No-Time 1:45.809 1:46.643
 7. 76  Jeff Grove                SE       CFla     VW Rabbit            1:45.909  No-Time 1:45.864
 8. 42  Bill Wessel               CN       Milw     Datsun SPL311        1:48.163 1:45.873 1:48.083
 9. 40  George Bauchman           CN       OhV      MG Midget            1:46.881 1:45.886 1:46.771
10. 5   Chris Crisenbery          CN       WMch     TriumphSpitfire      1:46.803 1:46.041 1:48.327
11. 11  Chris Albin               MW       SIll     Volkswagen Golf      1:46.928 1:46.199 1:46.643
12. 58  Daniel Huntsman           SP       Ari      MG Midget            1:46.842 1:46.327 1:46.822
13. 7   Phillip Krantz            CN       Det      TriumphSpitfire       No-Time 1:49.928 1:47.241
14. 75  Jonathan Goodale          RM       Colo     SuzukiSwift GTI      1:47.494 1:48.359 1:47.627
15. 9   Steve Estrada             RM       Colo     Nissan 510           1:50.796 2:01.887 1:48.415
16. 04  John Snow                 SP       CSCC     Fiat X 1/9           1:49.102 1:49.244 2:44.562
17. 25  Mark Weber                MW       StL      A H Sprite           1:49.116 1:50.445 1:55.220
18. 49  Dean Patterson            CN       Det      Chevy Chevette       1:50.641 1:50.167 No-Time
19. 82  Robert Beaulieu           NE       NEng     Spitfire             1:51.694 1:53.967 1:50.773
20. 83  Terry Rohr                SP       Ariz     VW Rabbit            1:52.575 1:51.476 1:52.421
21. 60  Todd Heilicher            CN       Chi      VW Rabbit            1:53.894 1:53.420 1:54.647
22. 15  John MacDonald            SE       CFla     TriumphSpitfire      1:54.107 1:55.032 1:56.890
23. 8   Lona Bradbury             NE       NNJ      A H Sprite           1:54.730 2:03.060 1:55.294
24. 88  Dwight Aldred             SE       CFla     TriumphSpitfire      1:54.850  No-Time 1:56.593
25. 30  Sue Rupp                  CN       OhV      Datsun 510           1:55.385 1:54.956 No-Time
26. 65  Frank Axelrod             MW       StL      TriumphSpitfire      1:56.508 1:57.126 1:59.086
27. 14  Eric Heczko               RM       Colo     Datsun 510           2:01.872 1:57.622 No-Time

Be part of something big

Write a comment
Show comments
About this article
Series SCCA
Drivers Daniel Huntsman , Dwight Aldred , Kent Prather , Karl McColl , Terry Rohr , Todd Heilicher , Frank Axelrod , Mark Dennis , Jeff Grove , Tom Feller , George Bauchman , Lona Bradbury , Eric Heczko , Phillip Krantz , Kevin Allen , Robert Beaulieu , Bill Wessel , Chris Albin , Jonathan Goodale , John Snow