RACE: Entry list for the 12 Hours at Summit

<pre> This list is current as of: 3 May 2001. Class Car Make/Model Name City State Region Sponsor ITA Honda CRX Si Shelia Hunter Montpelier VA WDC Hanover HondaSports, Inc ITA Mazda ...

<pre> This list is current as of: 3 May 2001.

Class Car Make/Model Name City State Region Sponsor ITA Honda CRX Si Shelia Hunter Montpelier VA WDC Hanover HondaSports, Inc ITA Mazda Miata Doug Qualls Crescent City FL CFL ITA Porsche 914 Sonny Reid New Hartford CT NER ITA Honda CRX Si Robert Roth LaCrosse WI LOL ITA Mazda RX7 Chris Wiggins Collierville TN MSR

ITB VW Golf David Coleman Summit Point WV WDC Morgan's VW Parts ITB VW Golf Vince LaManna Ontario NY ITB BMW 2002 Dave Toy Annapolis MD WDC Autoy Inc/AutoWerk Inc ITB VW Golf John Walsh Honeoye Falls NY FLR

ITC VW Rabbit Mark Baracka Summit Point WV WDC ITC Ford Escort David Flinchbaugh Writhgsville PA Susq ITC VW Rabbit Samuel Rolfe Ellington CT NER Kart Trak

ITE Mercedes 190E Rick Ellinger North Potomac MD WDC RC Imports ITE Mercedes 190E Rick Ellinger North Potomac MD WDC RC Imports ITE Honda Accura I Alan Himes Falls Church VA WDC ITE Porsche 944 E B Lunken Cincinnati OH Cincy ITE Ferrari 348 Glenn Marquis Sterling VA WDC ITE VW GTI VR6 Todd Sprinkle Mechanicsburg PA WDC ITE Mazda RX7 Russell Turner Manassas VA WDC

ITS Mercedes 190E2.6 Chuck Allard Rockville MD WDC ITS Toyota Supra Don Caldwell Silver Spring MD WDC Dura ITS Mazda RX7 Dan Crossett Little Rock AR ARK Roger Beasley Mazda of Austin, Texas ITS Mazda RX7 Bret dePedro Manassas Park VA WDC ITS Mercedes 190E Rick Ellinger North Potomac MD WDC RC Imports ITS Mazda RX7 Thomas Lapham Vienna VA WDC ITS Datsun 240Z John Legg Woodstock MD WDC ITS BMW 325is Dennis Lentz Leesburg VA WDC ITS Datsun 240Z Neil Maddox Harrisonburg VA BRR ITS Datsun 280Z Bill Miskoe Pittsfield NH NER ITS Porsche 944 Nort Northam Winter Park FL CFL ITS Mazda Miata Joe Traut Sharon MA NER ITS Mazda RX7 Francis Sisca Riverside CT NER ITS BMW 325i William Sarran Terrace Park OH Cincy

SM Mazda Miata David Delgenio Acworth NH NER SM Mazda Miata David Delgenio Acworth NH NER SM Mazda Miata Tosh Desai Warren NJ WDC SM Mazda Miata Robert Goldfarb Duxbury MA NER SM Mazda Miata Serge Lentz Circleville NY NYR SM Mazda Miata William O'Brien SM Mazda Miata Marc Martin Stow MA NER Hardbar.net SM Mazda Miata Chuck Savage Richmond VA WDC

SRX7 Mazda RX7 Denny Austin Brookeville MD WDC SRX7 Mazda RX7 Tom Sweeten Oakton VA WDC SRX7 Mazda RX7 Tom Sweeten Oakton VA WDC SRX7 Mazda RX7 Tom Sweeten Oakton VA WDC

SSB Dodge Neon Tom Morris Washington DC WDC SSB Mazda Miata David Woodle Groton MA NER

SSC Plymouth Neon Joe Leonard Leesburg VA WDC SSC Dodge Neon Edwin Robinson Syracuse NY CNY SSC Nissan 200 SX John Williamson Churchville NY FLR

The Following Teams Are on Standby in the order below. If a team above withdraws or if the Region receives a waiver, they will be added

ITA Mazda RX7 Bill Westerman Washington DC WDC

In ALPHABETICAL ORDER, the following teams are tentative. When they submit their entry, they will be added to the BOTTOM of the standby list in the order received.

TBD Bad Al Bell Ashton MD WDC TBD Marc Bunting Timonium MD WDC TBD Paulo Diogo Peabody MA NER TBD Dennis Dolsen Winchester VA WDC TBD Jim Lucas Cleveland OH TBD James Mattern Waynesboro PA WDC TBD Shannon McMasters Richardson TX TX TBD EdwinRobinson Syracuse NY CNY

*Updates of this list will be made as time permits

-SCCA/SCCA-DC

Be part of something big

Write a comment
Show comments
About this article
Series SCCA
Drivers Joe Leonard , Vince LaManna , Marc Marti , Alan Himes , John Legg , Rick Ellinger , Marc Bunting , David Wood , John Williams , Nort Northam
Teams Williams