Chili Bowl Wednesday qualifying results

Wednesday Night's Creek Nation Casino Qualifying Night Results: Heat 1 (10 Laps): 1. 67S Steve Kinser, Bloomington, IN; 2. 17T Rob Russell, Fremont, CA; 3. 17S Greg Schaefer, Fort Lupton, CO; 4. 25X Jerome Rodela, El Monte, CA; 5. 7S Shannon ...

Wednesday Night's Creek Nation Casino Qualifying Night Results:

Heat 1 (10 Laps): 1. 67S Steve Kinser, Bloomington, IN; 2. 17T Rob Russell, Fremont, CA; 3. 17S Greg Schaefer, Fort Lupton, CO; 4. 25X Jerome Rodela, El Monte, CA; 5. 7S Shannon McQueen, Bakersfield, CA; 6. Chad Boat, Phoenix, AZ; 7. 12J Jay Mounce, Downs, IL; 8. 27C Sparky Howard, Santa Rosa, CA; 9. 10W Chris D'Arcy, San Jose, CA

Heat 2 (10 Laps): 1. 32 Aaron Fike, Galesburg, IL; 2. Tim McCreadie, Watertown, NY; 3. 91 Ryan Durst, Lincoln, NE; 4. 71BG Ben Leslie Litchfield Park, AZ; 5. 37B Zac Osborn, Muncie, IN; 6. 4W Edwin Wilson, Tuttle, OK; 7. 81 Shane Carson, Yukon, OK; 8. 29L Leroy Holler, Springfield, MO; 9. 5K Kevin Burgess, Stott's City, MO

Heat 3 (10 Laps): 1. 44D Don Droud Jr., Lincoln, NE; 2. 5 Davey Ray, Davenport, IA; 3. 61 Bugs Norbury, Prescott Valley, AZ; 4. 3G Rickie Gaunt, Torrance, CA; 5. 45X Shain Matthews, Marysville, CA; 6. 79 Frank Pedregon, Fontana, CA; 7. 45H Matt Sargent, San Jose, CA; 8. 20C Carey Becker, Reading, PA; 9. 5B Bob Brewer, Salt Lake City, UT

Heat 4 (10 Laps): 1. 99B Brady Bacon, Broken Arrow, OK; 2. 22J Jasiel Randolph, Tulsa, OK; 3. 43X Bryan Stanfill, Bakersfield, CA; 4. 4M Scott Milan, Fort Collins, CO; 5. 33A Steve Arnold, Seymour, IN; 6. 38TX Matt DeWitt, Houston, TX; 7. 34 Tyler Brown, Norco, CA; 8. 72 Kathy Kurtz, Robesonia, PA; 9. 05X Ashley Swanson, Wildomar, CA

Heat 5 (10 Laps): 1. 7R Johnny Rodriguez, Galt, CA; 2. 1W Paul White, Temple, TX; 3. 1C Chad McDaniel, Concordia, KS; 4. 73S Seth Wilson, San Clemente, CA; 5. 1P Conner Pullen, Amarillo, TX; 6. 11AZ C.J. Sarna, Sedona, AZ; 7. 71P Cruz Pedregon, Santa Rosa Valley, CA; 8. 17 Kenny Brown, Milstadt, IL; 9. 94 Alex Coonan, Ransom, IL

Heat 6 (10 Laps): 1. 33D Danny Lasoski, Dover, MO; 2. Cody Brewer, Choctaw, OK: 3. 85X Brent Beauchamp, Fairland, IN: 4. 63 Paul Perkins, Bristol, WI; 5. 85J Matt Johnson, Oklahoma City, OK; 6. 6M Robert Marfia, Rio Rancho, NM: 7. 49J Jimmy Light, Indianapolis, IN; 8. 22X Dex Eaton, Owasso, OK; 9. F5 Wayne Johnson, Oklahoma City, OK

Heat 7 (10 Laps): 1. 51J R.J. Johnson, Phoenix, AZ; 2. 8K Bud Kaeding, Cristich, CA; 3. 21 Ryan Kaplan, Chico, CA; 4. 61A Toby Brown, Carthage, MO; 5. 2M Mark Bush, Cumming, GA; 6. 01 Greg Lueckert, Kansas City, MO; 7. 26 Glenn Carson, Newark, CA; 8. 0 Johnny Murdock, Kaufman, TX; DNS - 20 Tony Stewart, Columbus, IN

Heat 8 (10 Laps): 1. 5C Joey Montgomery, Fredericktown, MO; 2. Jerry Coons Jr., Tucson, AZ; 3. 49 Billy Pauch, Jr., Frenchtown, NJ; 4. 47D Stan Yockey, Fresno, CA; 5. 63N Rex Norris III, Knightstown, IN; 6. 19X Tadd Holliman, Beaver Lake, NE; 7. 0X Billy Alley, Lincoln, NE; 8. 51N Mike Nigh, Brownsburg, IN; 9. 4P Will Pierce, Lee's Summit, MO

Heat 9 (10 Laps): 1. 5X Craig Carey, Mattoon, IL; 2. 95J Rik Forbes, Omaha, NE; 3. 22 Ray Bull, Bloomsburg, PA; 4. 3Z Joe Zierolf, Houma, LA; 5. 4B Ronnie Burke, Jr., Antioch, IL; 6. 51 Mike Hess, Petersburg, IL: 7. 19N Nick O'Neal, Wagoner, OK; 8. 50X Tom Everhart, El Cajon, CA

Heat 10 (10 Laps): 1. 6D Tony Elliott, Warsaw, IN; 2. Danny Stratton, Riverside, CA; 3. 11A Brett Anderson, Belleville, IL; 4. 99 Kyle Rayburn, Pueblo West, CO; 5. 4 Michele Miller, Reading, PA; 6. 31 Donnie Lehmann, Springfield, IL; 7. 2A Charles Davis Jr., Buckeye, AZ; 8. 11D Doug DeWitt, Sunnyvale, CA

Last Chance 1 (Top 2 to back of Qualifier No. 1 - 10 Laps): 1. 47D Stan Yockey, Fresno, CA; 2. 71P Cruz Pedregon, Santa Rosa Valley, CA; 3. 33A Steve Arnold, Seymour, IN; 4. 19N Nick O'Neal, Wagoner, OK; 5. 45H Matt Sargent, San Jose, CA; 6. 20C Carey Becker, Reading, PA; 7. 94 Alex Coonan, Ransom, IL; 8. 2M Mark Bush, Cumming, GA; 9. 79 Frank Pedregon, Fontana, CA; 10. 6M Robert Marfia, Rio Rancho, NM; 11. 0 Johnny Murdock, Kaufman, TX. DNS - 10W Chris D'Arcy, San Jose, CA

Last Chance 2 (Top 2 to back of Qualifier No. 2 - 10 Laps): 1. F5 Wayne Johnson, Oklahoma City, OK; 2. 37B Zac Osborn, Muncie, IN; 3. 4W Edwin Wilson, Tuttle, OK; 4. 01 Greg Lueckert, Kansas City, MO; 5. 4B Ronnie Burke Jr., Antioch, IL; 6. 49J Jimmy Light, Indianapolis, IN; 7. 51N Mike Nigh, Brownsburg, IN; 8. 3Z Joe Zierolf, Houma, LA; 9. 72 Kathy Kurtz, Robesonia, PA; 10. 34 Tyler Brown, Norco, CA; 11. 2A Charles Davis Jr., Buckeye, AZ. DNS - 5K Kevin Burgess, Stott's City, MO

Last Chance 3 (Top 2 to back of Qualifier No. 3 - 10 Laps) : 1. 99 Kyle Rayburn, Pueblo West, CO; 2. 4 Michele Miller, Reading, PA; 3. 19X Tadd Holliman, Beaver Lake, NE; 4. 26 Glenn Carson, Newark, CA; 5. 17 Kenny Brown, Millstadt, IL; 6. 4P Will Pierce, Lee's Summit, MO; 7. 27C Sparky Howard, Santa Rosa, CA; 8. 45X Shain Matthews, Marysville, CA; 9. 12J Jay Mounce, Downs, IL; 10. 5B Bob Brewer, Salt Lake City, UT; 11. 50X Tom Everhart, El Cajon, CA. DNS - 38TX Matt DeWitt, Houston, TX.

Last Chance 4 (Top 2 to back of Qualifier No. 4 - 10 Laps): 1. 31 Donnie Lehmann, Springfield, IL; 2. 30 Chad Boat, Phoenix, AZ; 3. 22X Dex Eaton, Owasson, OK; 4. 1P Conner Pullen, Amarillo, TX; 5. 11AZ C.J. Sarna, Sedona, AZ; 6. 81 Shane Carson, Yukon, OK; 7. 51 Mike Hess, Petersburg, IL; 8. 05X Ashley Swanson, Wildomar, CA; 9. 11D Doug DeWitt, Sunnyvale, CA; 10. 0X Billy Alley, Lincoln, NE; 11. 29L Leroy Holler, Independence, MO

A Qualifier 1 (10 Laps): 1. Jerry Coons Jr., Tucson, AZ; 2. Ray Bull, Bloomsburg, PA; 3. 2 Danny Stratton, Riverside, CA; 4. 99B Brady Bacon, Broken Arrow, OK; 5. 8K Bud Kaeding, Campbell, CA; 6. 1C Chad McDaniel, Concordia, KS; 7. 63 Paul Perkins, Bristol, WI; 8. 96 Cody Brewer, Choctaw, OK; 9. 47D Stan Yockey, Fresno, CA; 10. 63N Rex Norris III, Knightstown, IN; 11. 71P Cruz Pedregon, Santa Rosa Valley, CA; 12. 71BG Mike Leslie, Litchfield Park, AZ

A Qualifier 2 (10 Laps): 1. 67S Steve Kinser, Bloomington, IN; 2. 32 Aaron Fike, Galesburg, IL; 3. 11A Brett Anderson, Belleville, IL; 4. 7R Johnny Rodriguez, Galt, CA; 5. F5 Wayne Johnson, Oklahoma City, OK; 6. 85X Brent Beauchamp, Fairland, IN; 7. 6D Tony Elliott, Warsaw, IN; 8. 49 Billy Pauch, Jr., Frenchtown, NJ; 9. 37B Zac Osborn, Muncie, IN; 10. 17S Greg Schaefer, Ft. Lupton, CO; 11. 4M Scott Milan, Ft. Collins, CO; 12. 73S Seth Wilson, San Clemente, CA

A Qualifier 3 (10 Laps): 1. 5 Davey Ray, Davenport, IA; 2. 44D Don Droud, Jr., Lincoln, NE; 3. 5X Craig Carey, Mattoon, IL; 4. 91 Ryan Durst, Lincoln, NE; 5. 1W Paul White, Temple, TX; 6. 4 Michele Miller, Reading, PA; 7. 25X Jerome Rodela, El Monte, CA; 8. 85J Matt Johnson, Oklahoma City, OK; 9. 99 Kyle Rayburn, Pueblo West, CO; 10. 17T Rob Russell, Fremont, CA; 11. 21 Ryan Kaplan, Chico, CA; 12. 61 Bugs Norbury, Prescott Valley, AZ

A Qualifier 4 (10 Laps): 1. 1A Tim McCreadie, Watertown, NY: 2. 33D Danny Lasoski, Dover, MO; 3. 5C Joey Montgomery, Fredericktown, MO; 4. 95J Rik Forbes, Omaha, NE; 5. 31 Donnie Lehmann, Springfield, IL; 6. 22J Jasiel Randolph, TUlsa, OK; 7. 3G Rickie Gaunt, Torrance, CA; 8. 61A Toby Brown, Carthage, MO; 9. 51J R.J. Johnson, Phoenix, AZ; 10. 43X Bryan Stanfill, Bakersfield, CA; 11. 30 Chad Boat, Phoenix, AZ; 12. 7S Shannon McQueen, Bakersfield, CA

B Main 1 (15 Laps): 1. 8K Bud Kaeding, Campbell, CA; 2. 1C Chad McDaniel, Concordia, KS; 3. 47D Stan Yockey, Frenso, CA; 4. 4 Michele Miller, Reading, PA; 5. 63N Rex Norris III, Knightstown, IN; 6. 17S Greg Schaefer, Ft. Lupton, CO; 7. 7S Shannon McQueen, Bakersfield, CA; 8. 63 Paul Perkins, Bristol, WI; 9. 30 Chad Boat, Phoenix, AZ; 10. 85J Matt Johnson, Oklahoma City, OK; 11. 4M Scott Milan, Ft. Collins, CO; 12. 6D Tony Elliott, Warsaw, IN; 13. 49 Billy Pauch Jr., Frenchtown, NJ; 14. F5 Wayne Johnson, Oklahoma City, OK; 15. 17T Rob Russell, Fremont, CA; 16. 3G Rickie Gaunt, Torrance, CA

B Main 2 (15 Laps): 1. 85X Brent Beauchamp, Fairland, IN; 2. 31 Donnie Lehmann, Springfield, IL; 3. 21 Ryan Kaplan, Chico, CA; 4. 91 Ryan Durst, Lincoln, NE; 5. 51J R.J. Johnson, Phoenix, AZ; 6. 96 Cody Brewer, Choctaw, OK; 7. 61A Toby Brown, Carthage, MO; 8. 25X Jerome Rodela, El Monte, CA; 9. 99 Kyle Rayburn, Pueblo West, CO; 10. 22J Jasiel Randolph, Tulsa, OK; 11. 61 Bugs Norbury, Prescott Valley, AZ; 12. 71BG Mike Leslie, Litchefield Park, AZ; 13. 37B Zac Osborn, Muncie, IN; 14. 43X Bryan Stanfill, Bakersfield, CA; 15. 73S Seth Wilson, San Clemente, CA. DNS - 71P Cruz Pedregon, Santa Rosa Valley, CA

A Main (30 Laps): 1. 33D Danny Lasoski, Dover, MO; 2. 67S Steve Kinser, Bloomington, IN; 3. 23 Jerry Coons Jr., Tucson, AZ; 4. 1A Tim McCreadie, Watertown, NY; 5. 99B Brady Bacon, Broken Arrow, OK; 6. 44D Don Droud Jr., Lincoln, NE; 7. 7R Johnny Rodriguez, Galt, CA; 8. 8K Bud Kaeding, Campbell, CA; 9. 22 Ray Bull, Bloomsburg, PA; 10. 5 Davey Ray, Davenport, IL; 11. 85X Brent Beauchamp, Fairland, IN; 12. 21 Ryan Kaplan, Chico, CA; 13. 11A Brett Anderson, Belleville, IL; 14. 5C Joey Montgomery, Fredericktown, MO; 15. 1C Chad McDaniel, Concordia, KS; 16. 31 Donnie Lehmann, Springfield, IL; 17. 1W Paul White, Temple, TX; 18. 4 Michele Miller, Reading, PA; 19. 2 Danny Stratton, Riverside, CA; 20. 32 Aaron Fike, Galesburg, IL; 21. 5X Craig Carey, Mattoon, IL; 22. 91 Ryan Durst, Lincoln, NE; 23. 95J Rik Forbes, Omaha, NE; 24. 47D Stan Yockey, Fresno, CA

-lw-

Be part of something big

Write a comment
Show comments
About this article
Series Midget
Drivers Tony Stewart , Frank Pedregon , Cruz Pedregon , Danny Lasoski , Steve Kinser , Bud Kaeding , Tony Elliott , Aaron Fike , Greg Schaefer , Johnny Rodriguez , Paul White , Davey Ray , Billy Pauch , Ryan Durst , Cody Brewer , Charles Davis Jr. , Matt Johnson , Robert Marfia , Seth Wilson , Mike Leslie , Conner Pullen , Donnie Lehmann , Ryan Kaplan , Ray Bull , Jimmy Light , Tim McCreadie , Bob Brewer , Bryan Stanfill , Chad Boat , Dex Eaton , Jay Mounce , Tom Everhart , Kyle Rayburn , Nick O'Neal , Will Pierce , Shannon McQueen , Wayne Johnson , R.J. Johnson , Brent Beauchamp , Danny Stratton , Johnny Murdock , Jerry Coons Jr.