CHAMPCAR/CART: da Matta v?t?zem ?vodn?ho z?vodu v Mexiku

První závod letošní sezóny v mexickém Monterrey pøinesl nejvìtší radost Brazilci Cristiano da Mattovi. Svoje první vystoupení s týmem Newman-Haas ozdobil vítìzstvím a Paul Newman s Carlem Haasem mohli slavit. Nejen pro da Mattu...

Nejen pro da Mattu byl tento závod premiérou. Svoje "poprvé" si odbyl i nový 3,5 kilometrový mexický okruh. Myslím, že i pøes nìkolik menších problémù s povrchem okruhu (které byly zpùsobeny tím, že je ještì nový a nepogumovaný) premiéra dopadla úspìšnì a pokud nedojdou finance tak se sem CART za rok jistì vrátí.

Na druhém místì dojel úøadující šampión, Gil de Ferran, z týmu Penske. Jak sám øekl, je s umístìním velmi spokojen, protože ho celý víkend trápila nemoc. Tøetí místo získal Kanaïan Paul Tracy z týmu KOOL Green. Jeho jízda je hodná uznání, ponìvadž se po havárii v tréninku a následné špatné kvalifikaci propracoval z 15. místa až na stupnì vítìzù.

Na ètvrté místo dovezl svùj nový monopost Reynard-Honda pod znaèkou týmu Motorola Michael Andretti a za ním se umístil loòský nováèek roku, Švéd Kenny Brack. Tento jezdec startoval z pole position a dlouho se držel na pøedních pozicích, ale jeho šance na vítìzství zhatily problémey s motorem.

Svùj obnovený debut v ChampCar si odbyl také Alex Zanardi, ale moc se mu nepovedl. V kvalifikaci dosáhl legendární Ital pouze na 22. místo a v závodì byl klasifikován až na 24. místì. Závod ani nedokonèil, jeho snažení bylo pøerušno kolizí s Japoncem Shinji Nakanem.

Dalším závod se uskuteèní 8. dubna 2001 a bude to Toyota GP of Long Beach.

<pre> Deset nejlepších: 1. Cristiano da Matta 0.000 2. Gil de Ferran +1.982 3. Paul Tracy KOOL +2.802 4. Michael Andretti +4.931 5. Kenny Brack +5.411 6. Jimmy Vasser +5.710 7. Tony Kanaan +6.375 8. Helio Castroneves +7.244 9. Dario Franchitti +7.580 10. Tora Takagi +17.457

Body: 1. Cristiano da Matta 21 2. Gil de Ferran 16 3. Paul Tracy 14 4. Michael Andretti 12 5. Kenny Brack 11